Kapsułki


Kapsułki Revalid® zawierają aminokwasy, witaminy i mikroelementy. Odbudowują płytkę rogową i wzmacniają strukturę włosów oraz paznokci. Stosowane jako preparat pomocniczy w leczeniu niedoborów aminokwasów siarkowych i witamin oraz związanych z nimi schorzeń włosów i paznokci.
 
Wysoką efektywność działania kuracji Revalidem® zapewnia zastosowanie unikalnego zestawu składników oraz występowanie oligoelementów (żelazo, miedź, cynk) w formie chelatów, dzięki czemu składniki preparatu dobrze się wchłaniają. Bardzo ważna jest też wysoka zawartość aminokwasów siarkowych: aż 100 mg DL-metioniny i 50 mg L-cystyny w jednej kapsułce Revalidu®.
 
 
Sposób stosowania
 
Przede wszystkim przygotuj się na systematyczną, minimum trzymiesięczną kurację, bo włosy i paznokcie rosną przecież długo. Wprawdzie już po miesiącu efekty mogą Cię zaskoczyć, ale Revalid® najskuteczniej zadziała, jeśli będziesz go stosować według zasady 3 x 1: 3 razy dziennie po 1 kapsułce z dostateczną ilością płynu, przed jedzeniem lub podczas posiłku.
Jeśli połkniesz o jedną dawkę za dużo, nic złego się nie stanie, ale jeśli zdarzy Ci się o jednej kapsułce zapomnieć, nie połykaj następnym razem dwóch naraz. 
 
W przypadku niektórych schorzeń można przez pierwszy miesiąc zastosować intensywniejszą kurację: 3 razy dziennie po 2 kapsułki, ale trzeba to skonsultować z lekarzem.
Jeżeli masz wątpliwości co do sposobu stosowania Revalidu®, koniecznie zajrzyj do ulotki.  (Możesz ją także pobrać tutaj)
Jeśli odniesiesz wrażenie, że lek działa zbyt słabo lub zbyt mocno, porozmawiaj z lekarzem lub farmaceutą.
 
 
Skład
 
Jedna kapsułka zawiera jako substancje czynne: DL-metioninę 100 mg; L-cystynę 50 mg; wapnia D–pantotenian 50 mg; witaminę B1 (tiaminy chlorowodorek) 1,5 mg; witaminę B6 (pirydoksyny chlorowodorek) 10 mg; kwas p-aminobenzoesowy 20 mg; żelazo 2 mg; cynk 2,2 mg; miedź 0,5 mg; wyciąg z prosa 50 mg; wyciąg z kiełków pszenicy 50 mg; drożdże piwne 50 mg.
Inne składniki leku to: krzemionka koloidalna, żelatyna, indygokarmina (E 132), żółcień chinolinowa (E 104).
 
UWAGA: Informacja dla pacjentów chorych na cukrzycę: 1 kapsułka odpowiada 0,035 jednostkom węglowodanowym (wartość kaloryczna 1 kapsułki wynosi 6,7 kJ /1,6 kcal).
 
Informacja dla pacjentów chorych na celiakię: 1 kapsułka zawiera 1 mg glutenu.
 
 
 
Przeciwwskazania
 
Odstaw Revalid®, jeśli leczysz się przeciwbakteryjnymi sulfonamidami (spytaj lekarza, czy zapisał Ci taki lek), ponieważ ich działanie jest przez preparat osłabiane.
Jeśli jesteś w ciąży i chcesz zastosować Revalid®, najpierw koniecznie poradź się lekarza.
 
Zdecydowanym przeciwwskazaniem jest uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników Revalidu®. Nie należy też go stosować u dzieci poniżej 12 lat, ponieważ nie dysponujemy dostatecznymi informacjami na temat reakcji na Revalid® w tej grupie wiekowej.
 
Natomiast Revalid® z pewnością nie ma wpływu na zdolność prowadzenia i obsługi pojazdów oraz urządzeń mechanicznych.
 
Czy istnieje ryzyko przedawkowania?
 
Przy kuracji intensywnej (6 kapsułek na dobę) mogą czasami wystąpić lekkie zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, np. biegunki. Zmniejsz wówczas dawkę do 3 kapsułek na dobę. 
W przypadku jakichkolwiek objawów niepożądanych należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.
 
Warunki przechowywania
 
Przechowuj preparat w temperaturze poniżej 25°C, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. 
Naturalnie nie stosuj Revalidu® po upływie terminu ważności, zamieszczonego na kartoniku i blistrze  po nadruku: EXP. Termin ważności oznacza ostatni dzień danego miesiąca.
 
Nie wyrzucaj preparatu do kanalizacji ani do domowych pojemników na odpadki, najlepiej wrzuć go do specjalnego pojemnika na przeterminowane lekarstwa, który powinien znajdować się w każdej aptece. W ten sposób ochronisz środowisko. Jeśli nie znajdziesz pojemnika, zapytaj farmaceutę o radę. 
 
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
 
  
Wasze opinie o Revalidzie®:
"Kapsułki są super, stosuję je już drugi miesiąc i muszę przyznać, że do tej pory żaden specyfik nie pomógł mi tak bardzo. Jeszcze na początku lipca każdego ranka zbierałam dosłownie kłęby włosów, teraz moje włosy są jak przyklejone :). Odzyskałam pewność siebie i dobre samopoczucie, polecam z całego serca :)."

 Kontakt

EWOPHARMA AG Sp.z.o.o
ul. Leszno 14
01-192 Warszawa

info@revalid.pl
tel ( 48) 226201171

Zgłaszanie Działań Niepożądanych Kosmetyków 
Jeśli chcesz zgłosić lub przekazać informację na temat ciężkich działań niepożądanych kosmetyków z serii Revalid, dla których Ewopharma jest osobą odpowiedzialną na terenie Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego, kliknij tutaj cosmetovigilance@ewopharma.pl
Reporting of Cosmetics Undesirable Effects
If you want to report the undesirable effects or other information concerning Revalid range cosmetics for which Ewopharma is a responsible person in UE/EEA, click here
cosmetovigilance@ewopharma.pl


więcej