Zadbaj o piękne paznokcie

Prawidłowe odżywianie.
 
Warunkiem ładnego wyglądu paznokci (włosów także) jest szybka odnowa tkanek. Proces ten wymaga wzmożonego zapotrzebowania organizmu na rozmaite składniki odżywcze, które nie zawsze są dostarczane z krwią w wystarczających ilościach. W przypadku paznokci i włosów najważniejsze są aminokwasy siarkowe, które są ich głównym budulcem, jak również wzmacniające mikroelementy (żelazo, miedź i cynk) oraz witaminy. Wszystkie te elementy powinny się każdego dnia znaleźć w składnikach naszego pożywienia. Ponieważ niewiele osób przestrzega prawidłowej diety dostarczającej organizmowi substancje konieczne do funkcjonowania, dermatolodzy zalecają używanie odpowiednio dobranych kosmetyków pielęgnacyjnych oraz suplementację doustną.
 
Kapsułki Revalid®, dzięki zawartym w nich substancjom czynnym odbudowują płytkę rogową i wzmacniają strukturę paznokci, przywracając im zdrowie i urodę. Swoją skuteczność Revalid® zawdzięcza m.in. właśnie wyjątkowo wysokiej zawartości wspomnianych powyżej aminokwasów siarkowych (aż 100 mg DL-metioniny oraz 50 mg L-cystyny w jednej kapsułce!).
 
Dlaczego paznokcie się rozdwajają?
 
Jednym z najczęstszych problemów paznokci jest ich rozdwajanie. Główną przyczyną jest tu odwodnienie płytki paznokcia (w normalnych warunkach zawiera ona 18 % wody). Suchość paznokcia może być spowodowana zbyt częstym myciem rąk lub używaniem niezbyt łagodnych mydeł, częstym stosowaniem lakierów i zmywaczy do paznokci. Szczególnie niebezpieczne są rozpuszczalniki lipidów w zmywaczach. Duże znaczenie mają także urazy mechaniczne, warunki klimatyczne oraz czynniki ogólnoustrojowe, np. osłabienie organizmu.
 
Ciekawostki
 
  • paznokcie nie są wyłącznie pamiątką po ewolucji, ale istotną częścią organizmu, która decyduje o właściwościach mechanicznych palca i chroni przed uszkodzeniem delikatne zakończenia nerwowe
  • paznokcie rosną około 1 milimetra tygodniowo, ale – uwaga - nie wszystkie jednakowo. Przede wszystkim u rąk rosną dwa razy szybciej niż u nóg, a dodatkowo tempo wzrostu na różnych palcach jest różne! Najszybciej rośnie paznokieć na palcu środkowym a najwolniej na kciuku.
  
Wasze opinie o Revalidzie®:
"Od kilku miesięcy stosuję Revalid. Mam dużo włosów krótkich kilkucentymetrowych (te "normalne" mam długie za ramiona), co oznacza, że działa, bo odrastają. Z drugiej strony te stare wypadaja i tak, więc sama nie wiem, co o tym myśleć. Może dlatego, że je farbuję. Ale tych "nowych" jest całkiem sporo."

 Kontakt

EWOPHARMA AG Sp.z.o.o
ul. Leszno 14
01-192 Warszawa

info@revalid.pl
tel ( 48) 226201171

Zgłaszanie Działań Niepożądanych Kosmetyków 
Jeśli chcesz zgłosić lub przekazać informację na temat ciężkich działań niepożądanych kosmetyków z serii Revalid, dla których Ewopharma jest osobą odpowiedzialną na terenie Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego, kliknij tutaj cosmetovigilance@ewopharma.pl
Reporting of Cosmetics Undesirable Effects
If you want to report the undesirable effects or other information concerning Revalid range cosmetics for which Ewopharma is a responsible person in UE/EEA, click here
cosmetovigilance@ewopharma.pl


więcej