Pytania

1. Czy zbyt częste mycie włosów może spowodować ich wypadanie?
Częste mycie włosów nie wpływa w żaden sposób na wypadanie włosów. Jeśli zatem mycie zapewnia Ci poczucie czystości, możesz myć włosy tak często, jak to konieczne.
 
2. Czy mogę wzmocnić swoje włosy, szczotkując je wielokrotnie w ciągu dnia (ponad 10 razy)?
Energiczne, częste szczotkowanie może prowadzić do pogorszenia się stanu włosów i jest uznawane za przyczynę ich łamliwości. Zbyt częste szczotkowanie nie pomaga zatem we wzmocnieniu włosów, może natomiast sprawić, że znaczna ich część pozostanie na szczotce.
 
3. Czy to prawda, że lepiej czesać włosy, kiedy są mokre?
NIE. Mokre włosy są znacznie delikatniejsze od suchych. Jeśli chcesz uczesać włosy zaraz po myciu, spróbuj ochronić je przed uszkodzeniami, używając do czesania niezbyt gęstej szczotki i nie przeciągając szczotką do samego końca pasem.
 
4. Czy to prawda, że włosy rosną latem szybciej niż zimą?
To prawda. Latem słońce pobudza krążenie krwi, również w skórze głowy, co powoduje lepsze odżywienie mieszków włosowych. Włosy rosną więc szybciej, niż w chłodnych porach roku.
 
5. Czy to normalne, że codziennie wypadają mi włosy?
Za normalne zjawisko uważa się wypadanie do 100 włosów dziennie. Jeśli stwierdzisz, że tracisz większe ilości włosów, przyczyną może być przewlekły stres lub niezdiagnozowana choroba.
 
6. Czy dzienna dawka żelaza i białka może mieć wpływ na połysk i większą grubość włosów?
Owszem. Brak żelaza w diecie może powodować wypadanie włosów. Spróbuj zatem uzupełnić poziom żelaza w organizmie poprzez odpowiednie odżywianie. Tak samo ma się rzecz z bialkami. Jeśli nie uda ci się zlikwidować niedoborów, możesz sięgnąć po Revalid, który zawiera w swym składzie obydwie substancje niezbędne do zapewnienia zdrowych i lśniących włosów.
 
7. Jak wzmocnić nadmiernie przesuszone włosy?
Osłabione i wysuszone słońcem włosy domagają się wzmocnienia. Pomocne są witaminy A i E. Witamina A przyśpiesza cykl odnowy komórkowej i wpływa (wraz z wymienionymi już wcześniej substancjami) na poprawną budowę keratyny, z której zbudowane są włosy.
Witamina E jest silnym antyoksydantem zwalczającym wolne rodniki, co chroni naczynia włosowate zaopatrujące włosy w składniki odżywcze przed uszkodzeniem. Co więcej ta witamina rozszerza cienkie naczynia włosowate, co ułatwia zaopatrzenie mieszków włosowych drogą krwi. Obie witaminy - A i E - przeciwdziałają starzeniu się skóry.
 
8. Jak zapobiec nadmiernemu wysuszeniu włosów przez mikroklimat mieszkań, słońce i zbyt częste kąpiele? 
W miarę możliwości należy unikać wpływu tych szkodliwych czynników. Jeśli się jest na nie narażonym należy się ratować nienasyconymi kwasami tłuszczowymi. Obfitują w nie oleje roślinne, np. olej z ciesiołka, ogórecznika, lnu itp.). Tłuszcze te służą organizmowi do wytworzenia ceramidów warstwy rogowej naskórka oraz spoiwa międzykomórkowego osłonki włosa, które pełnią rolę bariery ochronnej. Warstwa ochronna nadaje włosom piękny blask i wygląd. Chroni też skórę i włosy przed nadmiernym wysuszeniem.
 
9. Czy dietą możemy zapewnić włosom zdrowie i urodę? 
Spożywany przez nas pokarm często nie wystarczy do zapewnienia włosom wszystkich niezbędnych aminokwasów siarkowych, witamin i mikroelementów. Staje się to dopiero możliwe dzięki wspomaganiu diety wartościowym preparatem aptecznym. Przykładem takiego wysokiej klasy preparatu jest wspomniany już RevalidR szwajcarskiej firmy Ewopharma. Włosy w zamian za wspomaganie zestawem potrzebnych im składników odżywczych odwdzięczą się później zdrowiem i urodą. 
 
10. Jak zapewnić włosom odpowiednią ilość cystyny i metioniny? 
Jeśli skojarzymy dwa fakty; - po pierwsze to, że nie jemy pod dostatkiem pokarmów zasobnych w aminokwasy siarkowe, (lub np. odchudzamy się) oraz, że nasze włosy nie wyglądają najlepiej - trzeba sięgnąć po wysokiej jakości preparat apteczny zawierający cystynę i metioninę. Przykładem takiego preparatu jest np. RewalidR. Zawiera on w 1 kapsułce 100 mg metioniny, 50 mg cystyny, co przy zalecanym w ulotce dawkowaniu zwykle zaspakaja całodobowe zapotrzebowanie.
 
11. Czy aminokwasy muszą być dostarczane organizmowi regularnie?
Tak, gdyż ze względu na swą rolę budulcową aminokwasy siarkowe nie mogą być zastąpione żadnymi innymi związkami. Trzeba też wiedzieć, że nie mogą być magazynowane "na zapas" i z tego względu muszą być regularnie dostarczane z pożywieniem przez całe życie człowieka.
 
12. Jak organizm zapewnia sobie aminokwasy siarkowe? 
Metionina należy do aminokwasów egzogennych, tzn. niezbędnych, które muszą być dostarczone z pokarmem i zostają z niego uwalniane w procesie trawienia białek (zwłaszcza białek mięsa i mlecznych). Organizm może też częściowo wytwarzać niektóre aminokwasy, (tzw. aminokwasy endogenne). Tak jest w przypadku cystyny stanowiącej podstawowy budulec włosa. Jednak ilości, jakie sami wytwarzamy są czasami zbyt małe.
 
13. Jakie pokarmy są zasobne w cystynę i metionię?
Umiarkowane ilości oba aminokwasów można znaleźć w pokarmach zawierających dużo białka - np. w mięsie i jego przetworach, jajach, rybach. Znaczące ilości cystyny można znaleźć w produktach zbożowych i roślinach strączkowych, takich jak: zarodki pszenne, soja, płatki owsiane, otręby pszenne, itp. Niestety nie są to (poza płatkami owsianymi) popularne potrawy.
 
14. Co decyduje o sile i kształcie włosów?
Długi i cienki ludzki włos, aby się nie złamać i jednocześnie stanowić osłonę przed czynnikami atmosferycznymi powinien być sprężysty i silny. Najważniejszą rolę wzmacniającą odgrywa siarka, a dokłądniej utworzone przez nią wiązania chemiczne - tzw. "mostki dwusiarczkowe". Wiązania te łączą bardzo silnie poszczególne łańcuchy keratyny zapewniając trwałą konstrukcję włosa. Dzięki wiązaniom dwusiarczkowym, które u każdego z nas są usytuowane inaczej - struktura keratyny staje się silna i sprężysta, jak też niepowtarzalna. Indywidualny układ "mostków dwusiarczkowych"" decyduje o oryginalnym wyglądzie włosów, np. o tym, czy są proste, czy skręcone, czy cienkie, czy grube.
 
15. Czym zagraża niedobór cynku?
Cynk uaktywnia enzymy kontrolujące metabolizm białek zawierających wiązania dwusiarczkowe potrzebnych do budowy włosa. Wpływa też na gospodarkę witaminą A, a przecież ta witamina ma znaczący wpływ na proces keratynizacji naskórka, jak też włosów i paznokci. Długotrwały niedobór powoduje z początku zahamowanie wzrostu, później przerzedzanie się włosów, zaś w skrajnych przypadkach może doprowadzić do całkowitego wyłysienia.
 
 
 
Opracowanie:
Katarzyna Prystupa, dr n. med. dermatolog 
Edward Ozga Michalski, mgr chemii spożywczej
 
  
Wasze opinie o Revalidzie®:
"Miałam problemy z włosami, jestem po stosowaniu różnych preparatów, jednak bez większego entuzjazmu. Po raz kolejny wybrałam się do apteki i trafiłam na szwajcarski specyfik pomyślałam, że może będzie tak dobry i niezawodny jak szwajcarskie zegarki i cóż się okazało. Otóż po pierwszym zastosowaniu kosmetyków REVALID mam piękne, śliskie, błyszczące włosy. Dzisiaj dokupiłam pozostałe niezwykłe produkty. Bardzo polecam, po raz pierwszy jestem zadowolona."

 Kontakt

EWOPHARMA AG Sp.z.o.o
ul. Leszno 14
01-192 Warszawa

info@revalid.pl
tel ( 48) 226201171

Zgłaszanie Działań Niepożądanych Kosmetyków 
Jeśli chcesz zgłosić lub przekazać informację na temat ciężkich działań niepożądanych kosmetyków z serii Revalid, dla których Ewopharma jest osobą odpowiedzialną na terenie Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego, kliknij tutaj cosmetovigilance@ewopharma.pl
Reporting of Cosmetics Undesirable Effects
If you want to report the undesirable effects or other information concerning Revalid range cosmetics for which Ewopharma is a responsible person in UE/EEA, click here
cosmetovigilance@ewopharma.pl


więcej